Filtrų pasaulis logotipas

+370 615 82 333      info@filtrupasaulis.lt

Author picture

Kaip išsirinkti tinkamus rekuperatoriaus filtrus?

Rekuperatoriaus įsigijimas į namus atneša nuolatinį švaraus ir gaivaus oro tiekimą: išfiltruojami iš lauko ateinantys nešvarumai,  nemalonūs kvapai, miesto smogas ir t.t. Tačiau siekiant, kad rekuperatorius veiktų tyliai ir efektyviai, taip pat svarbu reguliariai keisti jo filtrus

Šiuo metu rinkoje yra dešimtys gamintojų, o ir patys filtrai turi nemažai kintamųjų, tokių kaip klasė, gamybai naudojamos medžiagos, filtro struktūra ir pan. Kaip išsirinkti tinkamus filtrus, tuo pačiu atitinkančius jūsų rekuperatoriaus parametrus ir jūsų asmeninius poreikius?

Filtrų skaičius: kada naudojami 2, o kada – 3 filtrai?

Tiek prekyboje, tiek ir rekuperatorių asortimente dažniausiai pastebimi dviejų filtrų komplektai. Vienas iš jų naudojamas iš lauko ateinančio oro filtravimui, o kitu valomas iš namų į lauką išmetamas oras. Tačiau kai kuriais atvejais į rekuperatorius montuojami daugiau nei du filtrai.

Pavyzdžiui, „Brofer“ rekuperatoriuose be standartinio G4 klasės filtrų komplekto dar galima naudoti papildomą F7 klasės filtrą, kuris leidžia išfiltruoti net labai smulkias daleles. Tokia komplektacija palanki žmonėms, kurie:

– turi įvairių alergijų ar pasižymi dideliu jautrumu aplinkai;

– gyvena vietose, pasižyminčiose aukšta oro tarša, smogu.

Dar vienas pavyzdys – gamintojas „Blauberg“, kurio trijų filtrų sistema pasitarnauja ruošiant ką tik įrengtas (naujai arba po remonto) gyvenamąsias patalpas. Trečiasis filtras padeda išvalyti namų orą nuo dulkių ir kitų ore sklandančių dalelių, kad namuose greičiau įsivyrautų švara, o statybinės kilmės medžiagų dalelės nepatektų į aplinką. Per keletą pirmųjų mėnesių šis filtras užsipildo įvairiais nešvarumais, o tuomet jis tiesiog išimamas ir paliekama standartinė dviejų filtrų sistema.

Vis dėlto, dauguma gamintojų rekuperatoriuose naudoja du filtrus. Tai – standartinis variantas, užtikrinantis patikimą ir stabilų švaraus oro tiekimą į gyvenamąją erdvę, o tuo pačiu apsaugantis nuo namų ore esančių dalelių patekimo į aplinką.

Filtrų rūšys

Be gamintojo, vienas iš pagrindinių kintamųjų renkantis naujus rekuperatoriaus filtrus yra jų klasė. Ji dalinai lemia ir paties filtro sandarą bei jo gamybai naudojamas medžiagas. Pagal filtravimo medžiagos tekstūrą ir išdėstymą rekuperatoriaus filtrai iš viso skirstomi į tris pagrindines kategorijas:

rekuperatoriaus filtrų rūšys

Medžiaginiai filtrai

Dauguma medžiaginių filtrų patenka į G3 ar G4 klasę. Kadangi filtravimo medžiaga nėra standi, jie dažniausiai dedami į specialius rėmelius arba fiksuojami specialiu rekuperatoriuje numatytu užspaudimu. Keletas gamintojų, kurių asortimente yra šio tipo filtrai: „Mitsubishi“, ir „Atrea“.

Vieliniai filtrai

Šio tipo filtrų sandara: filtras ir viela, kuri suteikia medžiagai formą ir standumą. Vielinių filtrų galima rasti „Brink“ gamintojo asortimente.

Z line (paneliniai filtrai)

Šio tipo filtruose sintetinė filtravimo medžiaga dažniausiai įrėminama kartoniniu rėmeliu, kuriame medžiaga klojama retomis klostėmis. 

Z pleat (kompaktiniai filtrai be klijų)

Šio tipo filtrai – kokybiškiausi rinkoje. Juose medžiaga išdėstoma itin tankiomis klostėmis. Taip užtikrinama tvirta filtro konstrukcija ir medžiaga išlaiko savo formą visą naudojimo laiką. Šio tipo filtrus gamina „Zehnder“.

Anglies pluošto filtrai

Tai specialus filtrų tipas, skirtas kvapų panaikinimui. Jis nėra efektyvus ore esančių dalelių sulaikymui, tačiau itin praverčia gyvenant vietose, kuriose iš lauko į namus patenka nemalonūs kvapai.

Minipleat (kompaktiniai filtrai)

Šis filtro tipas nuo Z line skiriasi tuo, kad medžiaga kartoniniame rėmelyje išdėstoma tankiomis klostėmis, kurios tarpusavyje sutvirtinamos klijais, kad filtravimo paviršius visur būtų vienodas. Tokių filtrų galima rasti „Komfovent“ ir „Ensy“ asortimente.

Filtrų sudedamosios dalys

Kaip trumpai jau užsiminta aptariant filtrų tipus, priklausomai nuo tipo, klasės ir gamintojo specifikacijų, rekuperatorių filtrai gali turėti nemažą detalių ir elementų įvairovę:

rekuperatoriaus filtro sudedamosios dalys

Filtravimo medžiaga

Priklausomai nuo filtro tipo ir klasės, filtrai turi skirtingą filtravimo medžiagos (sintetinės arba drobinės) kiekį: vienuose matomas vienas sluoksnis retai klostėtos arba visai neklostėtos medžiagos, kituose – tankios klostės ar keli medžiagos sluoksniai.

Klijai

Jie naudojami aukštesnės klasės filtruose, siekiant užtikrinti sandarumą ir apsaugoti tankiai suklostuotą filtravimo medžiagą nuo deformavimosi.

Rėmelis

Tai dar vienas elementas, prisidedantis prie filtro stabilumo ir efektyvumo. Rėmeliai dažnai būna kartoniniai, tačiau kai kurie gamintojai (pavyzdžiui, „Zehnder“) saugo savo gaminių autentiškumą ir įrėmina filtrus plastikiniuose elementuose. Tokiais atvejais filtrų kaina šiek tiek didesnė, tačiau juos sunkiau padirbti, tad keičiant filtrus analoginius variantus lengviau atskirti nuo originalių filtrų. Taip užtikrinama ir išlaikoma aukšta produkto kokybė. Metaliniai rėmai – dar viena filtrų kompozicijos variacija, tačiau jie naudojami rečiau, daugiausia stambesniuose komercinės paskirties rekuperatoriuose. Be to, jie netinka patalpoms, kuriose yra daug drėgmės, kadangi tokiomis sąlygomis metalas po kurio laiko gali pradėti rūdyti.

Rankenėlės

Priklausomai nuo gamintojo ir rekuperatoriaus dizaino, kai kurių gamintojų filtrai taip pat turi prie rėmo pritvirtintas rankenėles, skirtas patogiam filtro įmontavimui ir išmontavimui. Vis dėlto, tai nėra būtinas elementas ir jis prekyboje pastebimas rečiau.

Ką apie filtrą pasako jo pavadinimas?

Nors renkantis filtrą internetu iš pirmo žvilgsnio pasitinka gana ilgi, sudėtingi pavadinimai, juos „iššifruoti“ ir išsirinkti konkrečiam rekuperatoriui tinkantį variantą nėra sudėtinga. Pirmiausia reikia atsižvelgti į pavadinimą, kuris turi sutapti su prietaiso pavadinimu. Paiešką itin greitai susiaurinsite pasirinkę filtrų gamintojo asortimentą arba bendrame puslapyje išfiltravę paieškos rezultatus pagal gamintoją.

Įsigyjant filtrus „Filtrų pasaulis“ elektroninėje parduotuvėje, prie pavadinimo taip pat rasite ir filtro kilmę (analoginis arba originalus). Šis žymėjimas padės atskirti paties gamintojo sukurtus gaminius nuo kitų gamintojų sukurtų originalo kopijų. Nors tinkamai pasirinkus filtro gamintoją ir tipą gauta prekė patikimai pakeis užsikimšusius filtrus ir atitiks prietaiso parametrus, analoginiai filtrai gali turėti įvairių medžiagų variacijų ar kitų niuansų, kurie galimai skirsis nuo originalių filtrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis