Filtrų pasaulis logotipas

+370 615 82 333      info@filtrupasaulis.lt

Author picture

Rekuperatorių filtrai

Rekuperatoriaus gamintojas
Rekuperatoriaus modelis
Filtro tipas
Išmatavimai (mm)

Rekuperatorių filtrai

Filtrų pasaulis
5.0
Šiuo metu rekomendacijų: 71
powered by Google
jurgita kralikauskienejurgita kralikauskiene
13:18 16 Apr 24
Siunta tvarkingai supakuota, atėjo greitai. Esame patenkinti
DefaultDefault
06:22 15 Apr 24
Viskas gerai.
Gintautas MartinaitisGintautas Martinaitis
17:47 13 Apr 24
Žydrūnas BurvysŽydrūnas Burvys
14:47 11 Apr 24
Geri filtrai palankia kaina
Indre UsaiteIndre Usaite
19:09 10 Apr 24
js_loader

Rekuperatorių filtrai – čia surasite filtrus, tinkančius populiariausių  gamintojų, tokių kaip Zehnder, BrinkKomfoventSystemair, BlaubergPaul, OxygenVallox, Mitsubishi, Ensy, SamsungAtrea, Flexit, Wolf, Electrolux, Holtop, Itho DaalderopBrofer rekuperatoriams. Patogi sistema padės lengvai surasti Jūsų rekuperatoriaus modelį ir jam tinkančių filtrų asortimentą. O neradus savo modelio ar iškilus klausimų – susisiekite su mumis telefonu arba greitai ir patogiai parašykite per žemiau dešinėje pusėje esantį pokalbių langą. Patyrusi mūsų komanda – visuomet pasiruošusi Jums padėti išsirinkti filtrus internetu, pakonsultuoti ir atsakyti į visus, Jums rūpimus klausimus. Mūsų asortimente rasite platų filtrų pasirinkimą. Čia galėsite rinktis iš originalių ir alternatyvių prekių, pasirinkdami Jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkantį variantą. Visi parduodami filtrai rekuperatoriui atitinka ISO 16890 kokybės standartą. 

REKUPERATORIAUS FILTRAI – KODĖL SVARBU JUOS PAKANKAMAI DAŽNAI KEISTI?

Rekuperatoriaus filtrų paskirtis – filtruoti įtraukiamą ir išpučiamą orą, apsaugoti jį nuo teršalų. Švarūs filtrai rekuperatoriams užtikrina efektyvų mechaninės vėdinimo sistemos veikimą. Filtrams užsikišus, padidėja oro pasipriešinimas ir elektros sąnaudos. O į Jūsų aplinką patenka nebe toks švarus oras. Taigi, laiku nepakeistas filtras ne tik pablogina į Jūsų namus ar darbinę aplinką patenkančio oro kokybę. Kadangi neišfiltruoja visų sveikatai žalingų ore esančių teršalų (pvz. kietųjų dalelių, žiedadulkių ir pan.). Bet ir padidina išlaidas už elektros energiją.

Filtrų būklę reikėtų tikrinti vidutiniškai kas 3 mėnesius. Ir pakeisti pastebėjus, jog jis yra nešvarus. Tiesa, kartais apie poreikį pakeisti filtrą praneša ir garsiau ėmęs dirbti rekuperatorius. Tokiais atvejais, nebandykite išvalyti ar išsiurbti filtro, taip stengiantis pratęsti jo naudojimo laiką. Kadangi jo pilnai išvalyti nepavyks, o teršalai ir toliau keliaus į Jūsų aplinką.

FILTRŲ KLASIFIKAVIMAS

Vertinant rekuperatorių filtrų kokybę, svarbu atkreipti dėmesį į jų atitikimą tarptautiniams ISO standartams. Šis atitikimas, įrašytas ant filtro ar jo techninėse specifikacijose, yra kokybės užtikrinimo ženklas. Iki 2016 metų buvo naudojamas EN 779 standartas, kuris matavo tik vienos rūšies kietųjų dalelių pralaidumą. O šiuolaikinis ISO 16890 standartas yra išsamenis, matuodamas platesnį kietųjų dalelių spektrą ir suteikdamas gilesnį supratimą apie filtro efektyvumą skirtingų dydžių dalelėms.

Pagal naująjį ISO standartą, filtrai yra klasifikuojami pagal jų gebėjimą sulaikyti įvairaus dydžio daleles, o tai tiesiogiai lemia oro švarumą jūsų patalpose. Norėdami palengvinti pasirinkimą, pateikiame išsamų filtrų klasifikavimo vadovą, kuris padės jums atskirti ir pasirinkti tinkamiausią filtrą, atsižvelgiant į jūsų rekuperatoriaus modelį ir specifinius poreikius.

Aiškesniam įsivaizdavimui pateikiame, į kokias grupes skirstomos oro dalelės:

ePM1:  šios itin smulkios dalelės (miesto smogas, dulkių erkutės ir pan.) gali prasiskverbti net į mūsų kraujotakos sistemą. Jos yra nematomos plika akimi, tačiau jų poveikis sveikatai gali būti žymus.

ePM2,5: šios dalelės, nors ir stambesnės už ePM1, vis dar yra pakankamai mažos, kad galėtų lengvai patekti į mūsų kvėpavimo takus ir nusėsti plaučiuose. Tai tabako dūmai, bakterijos ir kitos mikroskopinės dalelės.

ePM10: šios dalelės yra pakankamai didelės, kad sukeltų akivaizdžius simptomus, tokius kaip kosulį, čiaudulį ar alergines reakcijas. Dažni jų šaltiniai – žiedadulkės, trąšos ar kiti aplinkos teršalai.

Coarse:  tai yra didžiausios oro taršos dalelės, kurios apima cemento dulkes, žmogaus plaukus, automobilių išmetamąsias dujas ir kitus stambesnius teršalus.

 

REKOMENDUOJAMA KEISTI IŠKART ABU FILTRUS

Tiekiamojo oro filtrai yra sukurti, kad išgrynintų patalpų orą, efektyviai sulaikydami kietąsias daleles ir taip užtikrintų, kad Jūsų vėdinimo įranga išliktų švari ir efektyvi. Šalinamojo oro filtrai yra ne mažiau svarbūs – jie saugo rekuperatoriaus šilumokaitį nuo apsinešimo dulkėmis, garantuodami, kad šilumokaitis dirbs aukščiausiu efektyvumu.

Abiejų rekuperatoriaus filtrų keitimas vienu metu yra būtina sąlyga, siekiant užtikrinant efektyvią vėdinimo sistemos veiklą. Užsiteršę filtrai ne tik sutrikdo sistemos balansą, bet ir padidina energijos sąnaudas bei triukšmo lygį.

REKUPERATORIAUS FILTRŲ KEITIMAS

Pakeisti filtrus  yra išties paprasta. Pradžioje išjunkite įrenginį, atidarykite sklendes. Išimkite senus filtrus, tada įstatykite naujus. Uždarykite sklendes ir iš naujo įjunkite rekuperatorių. Svarbiausiaįsigyti būtent Jūsų rekuperatoriui tinkantį filtrą. Tai galite padaryti mūsų kataloge pasirinkę savo rekuperatoriaus gamintoją. O tada – išsirinkę konkretų Jūsų įrenginio modelį. Sistema pateiks Jums tinkamus modelius. Beliks įsigyti, pasikeisti ir vėl mėgautis švariu ir gaiviu oru.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Yra keli būdai sužinoti savo rekuperatoriaus gamintoją bei modelį:

  1. Patikrinkite užrašą ant paties įrenginio, kuriame dažniausiai yra nurodamas gamintojas bei modelis;
  2. Susisiekite su savo įrenginio montuotoju arba busto pardavėju/statytoju;
  3. Išsimatuokite filtro plotį, ilgį bei aukštį ir išsifiltruokite prekes pagal išmatavimus mūsų elektroninėje parduotuvėje. Sistema pateiks jūsų įrenginiui tinkančius rekuperatorių filtrus;
  4. Jeigu nei viena iš pateiktų rekomendacijų nepadėjo – susisiekite su mumis  telefonu +370 615 82 333 arba parašykte per žemiau dešinėje pusėje esantį pokalbių langą ir mes jums padėsime.

Pakeisti filtrus  yra išties paprasta. Pradžioje išjunkite įrenginį, atidarykite sklendes. Išimkite senus filtrus, tada įstatykite naujus. Uždarykite sklendes ir iš naujo įjunkite rekuperatorių. Svarbiausia įsigyti būtent Jūsų rekuperatoriui tinkantį filtrą. Tai galite padaryti mūsų kataloge pasirinkę savo rekuperatoriaus gamintoją. O tada – išsirinkę konkretų Jūsų įrenginio modelį. Sistema pateiks Jums tinkamus modelius. Beliks įsigyti, pasikeisti ir vėl mėgautis švariu ir gaiviu oru.

Rekuperatorių filtrus rekomenduojama keisti kas 3-6 mėnesius. priklausomai nuo filtro užterštumo. Tačiau pagrindinis požymis, kuris nurodo, kad filtrus jau reiketų keisti – padidejęs rekuperatoriaus veikimo garsas ir/arba sumažejęs ištraukiamo/paduodamo oro kiekis.

Išmanūs rekuperatoriai, kurie turi elektroninį valdymo pultą ir ekranelį nurodo oro padavimo bei oro ištraukimo tūrį per valandą. Pavyzdys: 140 m2 name įrengtas Zehnder ComfoAir Q350 rekuperatorius, kurio optimalus veikimo režimas yra 190m3 paduodamo bei ištraukiamo oro per valandą. Sumažėjus šitam kiekiui iki 150-170m3 – filtrus reikėtų jau pasikeisti.

Tai pat tam tikri rekuperatorių modeliai turi automatinį priminimą apie filtrų keitimo laiką, todėl reiketų orientuotis pagal paties įrenginio rekomendacijas.

Kelios priežastys, kodėl reguliarus rekuperatorių filtrų keitimas yra svarbus.

Sumažėjęs oro srautas dėl užsikišusių filtrų. Kai filtrai užsikemša, tai sumažina praleidžiamo oro srautą, dėl to rekuperatorius tampa mažiau efektyvus ir blogiau išvėdina patalpas.

Didėjančios elektros sąnaudos. Kai filtruose kaupiasi dalelės, rekuperatoriaus ventiliatorius turi dirbti intensyviau norint įveikti didesnį oro pasipriešinimą, o tai savo ruožtu didina elektros sąnaudas.

Patalpų oras tampa kokybiškai prastesnis. Neefektyvus vėdinimas ir mažiau judantis oras gali sukelti drėgmės kaupimąsi ir net pelėsio atsiradimą patalpose.

Padidėjęs prietaiso veikimo garsumas. Užsikimšę filtrai reikalauja, kad rekuperatorius dirbtų intensyviau, dėl to jo veikimas tampa garsesnis.

Filtro klasė nurodo kokį kiekį ir kokio dydžio dalelės yra išfiltruojamos per tam tikros klasės filtrą. Kuo didesnis skaičius tuo efektyviau yra išfiltruojamas oras. Dažniausiai rekomenduojama aukštesnės klasės filtrus dėti į iš lauko paduodamam orui filtruoti. Tačiau Filtrupasaulis.lt visada rekomenduoja atsisžvelgti į gamintojų rekomendacijas ir dėti tuos filtrų komplektus, kurie yra nurodyti įrenginio ekomploatacijos dokumente. Daugiau informacijos galite perskaityte mūsų paruoštame išsamame straipsnyje apie rekuperatorių filtrų klases.

Pagrindiniai aspektai, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis originalų ar analogą rekuperatoriaus filtrą.

Originalaus filtro žinoma veikimo kokybė. Originalūs filtrai yra tikrinami konkrečiame įrenginyje, užtikrinant jų veikimo efektyvumą ir suderinamumą.
Mažesnės energijos sąnaudos su originaliu filtru. Toks filtras efektyviau valo orą ir sumažina energijos suvartojimą, kadangi yra pritaikytas konkrečiam rekuperatoriui.
Mažesnis veikimo garsas naudojant originalų filtrą. Originalus filtras, būdamas optimizuotas pagal konkretų įrenginį, gali sumažinti triukšmo lygį rekuperatoriaus veikimo metu.
Analogas rekuperatoriaus filtras pigesnis. Tokie filtrai paprastai yra ekonomiškesnis pasirinkimas. Nors jie gali būti ne tokie efektyvūs kaip originalūs filtrai, jų mažesnė kaina gali būti svarbus veiksnys renkantis.

Pirkinių krepšelis