Filtrų pasaulis logotipas

+370 615 82 333      info@filtrupasaulis.lt

Author picture

Kodėl reikia keisti rekuperatoriaus filtrus?

Švarus ir šviežias oras yra vienas iš esminių žmogaus organizmo poreikių. Nuo oro, kuriuo kvėpuojame, tiesiogiai priklauso mūsų kraujotaka, bendra savijauta, plaučių būklė, alerginis jautrumas ir net nuotaika. Dėl šios priežasties kasdienių pasivaikščiojimų gryname ore nepakanka – privalu aktyviai rūpintis gera oro kokybe ir gyvenamosiose patalpose.

Vis dėlto, nuolat tobulėjant statybos technologijoms, A ir aukštesnės energinės klasės (A+,A++) būstai pamažu tampa nauju standartu. Tokių patalpų sandarumas itin vertinamas todėl, kad patalpose puikiai išsilaiko šiluma, tačiau kartu aukšta energinė klasė atneša ir papildomą iššūkį: kaip tinkamai vėdinti patalpas, kuriose oras savaime nejuda?

Remiantis Statybos techniniu reglamentu STR 2.09.02:2005, oras patalpoje turi keistis kartą per 2-3 val., o atidarius langą A ir aukštesnės energinės klasės patalpose, oras išvėdinamas vos 2 kv. m. spinduliu nuo lango ertmės. Veiksmingiau patalpos išvėdinamos sukeliant skersvėjį, tačiau šaltuoju metų laiku judantis oras kartu išsineša ir šilumą. Siekiant to išvengti tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse vis daugiau žmonių savo būstuose naudoja rekuperatorių.

Rekuperatorius – tai įrenginys, kuris iš patalpų ištraukia orą ir jį pakeičia šviežiu oru iš lauko. Priklausomai nuo rekuperatoriaus galingumo, per valandą išfiltruojama ir pakeičiama nuo keliasdešimt iki keleto šimtų ar net tūkstančių kubinių metrų oro. Šis procesas vyksta taupiai naudojant elektros energiją, nes rekuperatorius iš patalpų ištraukiamo oro šilumą panaudoja šviežio oro pašildymui.

Bendrai rekuperatoriaus pagalba užtikrinama nuolatinė oro kaita, mat kambario oras nuolat maišomas su šviežiu oru iš lauko, kurio temperatūra artima namų temperatūrai. Rekuperatoriaus filtrai yra viena iš esminių prietaiso dalių, nes jie sulaiko iš lauko su oru ateinančius teršalus, tokius kaip dulkes, žiedadulkes ir suodžius. Siekiant užtikrinti, kad rekuperatorius veiktų tinkamai, juos būtina reguliariai keisti. Jeigu filtrai keičiami nereguliariai arba nepakankamai dažnai, susiduriama su nesklandumais tiek pačiame prietaiso veikime, tiek ir palaikant tinkamą oro būklę namų erdvėje:

  • Dėl užsikišusių filtrų gerokai sumažėja praleidžiamo oro srautas, tad rekuperatorius
    tampa mažiau pajėgus ir blogai išvėdina patalpų orą.
  • Kadangi filtruose pasilikusios dalelės (dulkės, suodžiai, žiedadulkės ir pan.) didina oro
    pasipriešinimą, rekuperatoriaus ventiliatorius turi suktis didesniu pajėgumu – dėl šios
    priežasties padidėja prietaiso elektros sąnaudos.
  • Sumažėjus patalpų vėdinimo pajėgumui, oras pakankamai nejuda ir nesikeičia. Taip
    pamažu pradeda kauptis drėgmė ir namuose gali atsirasti pelėsis.
  • Laiku nepakeitus filtrų, rekuperatorius privalo dirbti intensyviau, tad padidėja
    prietaiso veikimo garsumas. Tai gali sukelti nemalonų pojūtį tuomet, kai nutyla visi
    pašaliniai ir aplinkos garsai – ypač naktį.
Kodel reikia keisti rekuperatoriaus filtrus

Siekiant išvengti šių nemalonumų ir išlaikyti optimalų rekuperatoriaus veikimo rėžimą, rekomenduojama filtrus keisti kartą per 3-6 mėnesius arba net dažniau, jei gyvenate mieste ar vietovėje, kur yra daug oro taršos. Taip pat rekomenduojama rekuperatoriaus filtrus pakeisti prieš šildymo sezoną ir po jo.

Tinkamai ir reguliariai keisdami rekuperatoriaus filtrus, savo namuose visada kvėpuosite švariu ir šviežiu oru, o tuo pačiu sukursite palankias sąlygas tam, kad įsigytas rekuperatorius tarnautų ilgai ir sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis